Faruk HÖKENEK Kimdir?

Doç.Dr.Faruk HÖKENEK

5.000’den fazla kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştiren Doç.Dr. A.Faruk HÖKENEK Acıbadem İnternational Hastanesi’nde çalışmalarına devam etmektedir.

Doç.Dr.Abdülkadir Faruk Hökenek ;
1970 yılında İSTANBUL da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbulda tamamladı. 1994 yılında İ.Ü. Cerrahpaşa tıp Fakültesini bitirdi.

Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitimini, öğretim üyeleri: Prof. Dr. Ertan Onursal, Prof. Dr. Aydın Kargı, Prof Dr. Enver Dayıoğlu, Prof Dr. Emin Tireli, Doç Dr. Ufuk Alpagut eğitiminde; doğumsal, erişkin kalp ameliyatları ve damar ameliyatlarında bulunarak  İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilimdalında  tamamladı.

Tıpta uzmanlık eğitimi sonrası 2001 yılında İstanbul Memorial Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahisi departmanında göreve başladı. Aktif olarak erişkin ve doğumsal kalp cerrahisi ameliyatlarında Doç. Dr. Barbaros Kınoğlu başkanlığındaki ekipte yer aldı.

2003 yılından itibaren Medical Park Fatih Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ünitesinin kurulmasında yer aldı. Medical Park Fatih ve Medical Park Bahçelievler hastanelerinde 2013 yılına kadar başta koroner by pass olmak üzere  kapak değişimi ve onarımı, asandan aorta ve aort kökü cerrahisi, erişkin aort koarktasyonu tedavisi başlıklarında toplayabileceğimiz 5000 üzerinde açık kalp ameliyatı gerçekleştirdi.

2014 yılında Doçentlik ünvanına yükselen Dr.HÖKENEK halen Acıbadem International Hastanesi’nde görev yapmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir